Ważne informacje dotyczące Karty Warszawiaka

Karta Warszawiaka ułatwiła życie już bardzo wielu osobom, które wybrały Warszawę na swoje miejsce zamieszkania. Upoważnia ona do wielu atrakcyjnych zniżek. Dzięki niej życie w stolicy jest tańsze i przyjemniejsze. W poniższym tekście przedstawimy w jaki sposób można się ubiegać o Kartę Warszawiaka, jak długo należy na nią oczekiwać oraz podamy kilka innych przydatnych informacji na jej temat.

Co należy zrobić aby otrzymać Kartę Warszawiaka?

Chcąc otrzymać Kartę Warszawiaka należy wypełnić jeden z trzech wniosków. Rodzajów wniosków są trzy, gdyż każdy służy innej grupie osób. Arkusze są podzielone według kolorów: zielony, niebieski oraz pomarańczowy. Wniosek zielony wypełniają osoby indywidualne, niebieski jest przeznaczony do wypełnienia przez rodziny, natomiast pomarańczowy został zarezerwowany dla rodzin posiadających trójkę dzieci. Każdy z wniosków można ściągnąć ze strony internetowej ZTM. Po wybraniu odpowiedniego dla siebie formularza należy go wydrukować i wypełnić.

Wniosek można złożyć drogą elektroniczną lub tradycyjną

Istnieją dwa sposoby złożenia wniosku. Wniosek można złożyć metodą tradycyjną tzn. wydrukowany i wypełniony zanieść do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM bądź Wydziału Obsługi Mieszkańców. Drugim sposobem na złożenie wniosku jest przesłanie go drogą internetową poprzez wypełnienie dokumentu znajdującego się na stronie ZTM. Podkreślamy, że w obu przypadkach należy wydrukować wniosek, gdyż nawet w wypadku przesłania formularza przez internet, należy przedłożyć formularz w formie papierowej podczas odbioru Karty Warszawiaka.

Gdzie można otrzymać hologram?

Hologram zostaje wydawany w miejscach, do których zanosi się wnioski. Karta Warszawiaka zostaje wydawana we wcześniej już wspomnianych Punktach obsługi Pasażerów ZTM oraz Wydziałach Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnic.

Jak szybko można otrzymać Kartę Warszawiaka

W regulaminie istnieje zapis informujący o tym, iż Karta Warszawiaka jest wydawana w okresie od 7 do 30 dni. Okres ten dotyczy terminów wzmożonego wydawania kart, jednak często potrafi być on krótszy od oficjalnego terminarza. W wypadku złożenia wniosku poprzez stronę internetową ZTM można otrzymać informację o możliwości odebrania Karty Warszawiaka już nawet na następny dzień.

Gdzie można nakleić otrzymany hologram?

Hologram który otrzymamy upoważnia swojego posiadacza do korzystania z licznych zniżek na teremie Warszawy. Hologram można nakleić na kilku upoważnionych do tego dokumentach. Należą do nich: Warszawska Karta Miejska, Karta banku Citi Handlowy, Karta Kibica Legii oraz Elektroniczna Legitymacja Studencka. Z tym wyjątkiem, iż na przyklejanie hologramu nie zgodziły Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej. W wypadku gdy ktoś nie posiada żadnych z wyżej wymienionych dokumentów musi wypełnić wniosek z prośbą o wydane hologramu na specjalnej karcie.

Źródło grafiki: biznes.onet.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *