Dzięki Karcie Warszawiaka można zaoszczędzić!

Każdy posiadacz Karty Warszawiaka jest upoważniony do otrzymywania różnego rodzaju zniżek na terenie stolicy. Karta Warszawiaka została stworzona po to aby zachęcić mieszkańców do rozliczania podatku w mieście – jednocześnie jest to wymagane, aby w ogóle kartę otrzymać. Co można zyskać dzięki karcie i kto może z niej korzystać?

Jakie należy spełniać warunki, aby otrzymać Kartę Warszawiaka?

Istnieją tylko dwa warunki, które należy spełniać, by stać się posiadaczem Karty Warszawiaka. Po pierwsze należy mieszkać na terenie miasta stołecznego Warszawa oraz rozliczać swoje podatki (rozliczenie PIT) w stolicy. Niektórzy mogą się zasmucić faktem, iż nie mają zameldowania w Warszawie, jednak nie mają się czym martwić. Do uzyskania karty wystarczy po prostu mieszkać w Warszawie. Dlatego osoby, które nawet tymczasowo przebywają w mieście, np. na studiach, mogą bez problemu ją uzyskać. W kwestii spełnienia drugiego warunku sprawa również jest ułatwiona. Nie musimy przedkładać swojego PIT’u za rok poprzedni podczas składania formularza o kartę. Wystarczy tylko złożyć rozliczenie po prostu tak jak zwykle i następnie można ubiegać się o wydanie Karty Warszawiaka.

Dzięki Karcie Warszawiaka można zaoszczędzić pieniądze podczas kupowania biletów komunikacji miejskiej i biletów wstępu do różnych instytucji

Karta Warszawiaka umożliwia tańsze przejazdy komunikacją miejską oraz umożliwia korzystać ze zniżek w obiektach kulturalnych. Do takich obiektów zaliczają się chociażby teatry i muzea, jednakże to nie wszystko. Z Kartą Warszawiaka można taniej kupować bilety w miejsca związane ze sportem i rekreacją. Największe oszczędności mają rodziny wielodzietne, dla nich przygotowane są większe zniżki niż dla osób samotnych bądź rodzin posiadających do dwójki dzieci.
W katalogu instytucji i firm, które honorują Kartę Warszawiaka znajdują się ośrodki:

  • edukacyjne,
  • rekreacyjne,
  • sportowe,
  • gastronomiczne,
  • zdrowotne,
  • związane z zakupami oraz urodą.

Obok Karty Warszawiaka funkcjonuje również Karta Młodego Warszawiaka

Kartę Warszawiaka dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to po prostu Karta Warszawiaka natomiast drugi to Karta Młodego Warszawiaka. Taki rodzaj karty można otrzymać w wypadku spełnienia niezbędnych warunków. Jednym z warunków jest bycie dzieckiem do lat 20-stu, którego rodzice rozliczają swoje PIT’y w Warszawie. Drugą możliwością uzyskania karty dla młodych jest bycie pracującym studentem, nie starszym niż 26-letnim. Oczywiście taki student jest zobowiązany do rozliczania swojego podatku w stolicy. Kartę Młodego Warszawiaka mogą otrzymać również niepracujący studenci, pod warunkiem, że ich rodzice dokonują rozliczenia podatkowego w mieście stołecznym Warszawa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *